ELPA

Firmast

parima kvaliteedi ja hinnaga tooraineid.

OÜ Elpa i.e. on kaubandusettevõte, mis tegeleb toiduainete tööstuste varustamisega piimapõhiste toorainetega Euroopa Liidus.
Eesmärgiks on pakkuda oma klientidele parima kvaliteedi ja hinnaga tooraineid.

OÜ Elpa i.e. tegeleb toorpiima varumise ja ümbertöötlemisega valmistoodanguks, ning selle realiseerimisega. Meie meeskond peab tähtsaks pikaajalist ja mõlemale poolele parimate tingimustega koostööd.

Jälgime pidevalt maailmaturu ja Euroopa Liidu sisest turuhindade liikumist, mis võimaldab meie klientidel maksta tarnitud kauba eest alati õiglast hinda.

Pikaajaline kogemus piimandus valdkonnas ja suur koostööpartnerite võrgustik kindlustab paindlikud tarneajad.

OÜ Elpa i.e. partneriks on Baltikumi suurim juustu ja kõrge lisandväärtusega piimatoodete tootja Rokiskis Suris, mis varub ca. 580 000 tonni piima aastas. Põhilised tooted on juust, laktoos, vadakuvalgu kontsentraat.

Üle 80% toodangust turustab Rokiskis Suris Euroopa Liidus, Aasias ja Ameerika Ühendriikides.

OÜ Elpa i.e. on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja liige. 

Meie farmid

VAIMASTVERE AGRO

Vaimastvere agro on põllumajandusettevõte mis tegeleb sööda varumise ja piimakarja pidamisega. 2012 aastal investeeriti uude lüpsiplatsi Westfalia millega paranes piimakvaliteedi jälgimine ja tõusis piima kogus kümnele tonnile päevas. Töökas ja truu kollektiiv on peale investeeringuid kolmekordistanud toodangu kogust ja parandanud pidamistingimusi, mille tulemusel pole enam probleeme haiguste ja tervisega.

JÕGISOO VASIKALAUT

Alates 2012 aastast on valminud vastavalt Hollandi tehnoloogiale vasikalaut 900 vasika kasvatamiseks „Rose & White veal“ tehnoloogia järgi.
Sööda retseptuurid ja pidamis tingimused on vastavuses EU normidega ja Hollandi ettekirjutatud tingimustega.

KIRBLA ROBOTLAUT

Kirbla OÜ on 1993 a. Asutatud põllumajandusettevõte, mille põhitegevuseks on piimakarja- ja teraviljakasvatus. 2013 a sügisel valmis Kirblasse uus kaasaegne nelja robotiga lüpsilaut. Perspektiivis on plaan ehitada olemasoleva lauda kõrval veel analoogne laut mis teeks kokku kuni 550 kohta.

Tooted

Piimapulber

Full Cream Milk Powder (FCMP), tuntud ka kui täispiimapulber (WMP), on piimatoode, mis on valmistatud värske pastöriseeritud täiskoorega lehmapiima aurustamisest. Sellel on kõik värske piima ahvatlevad omadused ja see oluline koostisosa suure hulga toiduainete valmistamisel.

Või

Värske või on valmistatud lehmapiimast. Või valmistatakse värske või fermenteeritud koore või piima kloppimisel, et eraldada võirasv petipiimast. Või koosneb võirasvast, piimavalkudest ja veest.

Koor

Rõõsa koore toorainena kasutatakse kõrgema sordi piima ning selle separeerimisel saadud rõõska koort ja lõssi, koore valmistamisel on tähtis piima kavaliteet , koort kautatakse mitmel pool toiduainetetööstuse

Lõssipulber

Lõssipulber (SMP) on pastöriseeritud lõssi lehmapiima aurustamise teel valmistatud piimatoode. See sisaldab laktoosi, piimavalke ja mineraalaineid samas suhtelises vahekorras kui värske piim, millest see on valmistatud. Lõssipulber on vaieldamatult kõige levinum saadaolev piimapulbri tüüp.

Kontakt

Elpa I.E. OÜ

Address

Keemia 4-38, Tallinn 10616

Telefon

+372 639 88 40